filharmonicky orchester Monte Carlo

Filharmonický orchester Monte Carlo na Slovensku

  video – Filharmonický orchester Monte Carlo – Bratislavské hudobné slávnosti ( reportáž Noviny TV JOJ) V rámci kultúrnej bilaterálnej spolupráce sme mali česť privítať v priestoroch Slovenskej filharmónie Filharmonický orchester Monte Carlo. Večerný koncert Filharmonického orchestra Monte Carlo sa v rámci 51. ročníka Bratislavských hudobných slávnosti koná pod záštitou monackého kniežaťa Alberta II.   a za podpory a spolupráce Konzulátu Monackého kniežatstva na Slovensku, ktorý v Bratislave úspešne funguje od roku 2013. Bratislava sa  premenila na malé Monako, aspoň čo sa hudby týka. Návštevníci Bratislavských hudobných slávností boli totiž svedkami jedinečnej spolupráce. Na jednom pódiu vystúpil orchester z Monte Carla a Slovenská filharmónia. Približne 52 … »

Otvorenie konzulátu Slovenskej republiky v Monaku

9. 9. 2015 Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odovzdal v stredu 9. septembra v Monte Carle konzulský patent a uviedol tak do funkcie novú honorárnu konzulku SR v Monaku Tatianu Parackovú. Na znovuotvorení honorárneho konzulátu, ktorý bol neobsadený od roku 2013, sa zúčastnil v rámci oficiálnej návštevy Monackého kniežatstva. „Obnovenie činnosti honorárneho konzulátu je potvrdením nášho záujmu o prehlbovanie kontaktov s Monakom vo všetkých oblastiach spoločného záujmu,“ uviedol minister M. Lajčák na slávnostnom akte v prítomnosti monackého premiéra a členov monackého kabinetu, ako aj osobností ekonomického a spoločenského života kniežatstva. „Zároveň je to … »

„South Africa – Monaco Rugby Exchange”

Ako súčasť programu „Šport a vzdelanie“, ktorý funguje pod Nadáciou Princeznej Cherl?ne, sa monacky rugby tím U16 zúčastnil akcie „South Africa – Monaco Rugby Exchange” v dňoch 22. 7. – 28. 7. 2015.

page4-1003-full

Krst dvojičiek Princa Alberta a Princeznej Charlene

Krst dvojičiek sa uskutočnil v nedeľu, dňa 10. mája 2015 kedy dvojičky dovŕšili presne 5 mesiacov. Monacký kniežací palác o súkromnej udalosti informoval prostredníctvom facebookovej stránky. Jaques dedičný princ Monaka a jeho sestra princezná Gabriella budú pokrstení v monackej katedrále Cathedral de Monaco. Po skončení ceremónie budú môcť priaznivci na uliciach zdraviť kráľovskú rodinu počas ich spiatočnej cesty do paláca. Krst dvojičiek bude odvysielaný prostredníctvom Monako Info.