Oficiálna návšteva monackého kniežaťa Alberta II. na Slovensku

Dňa 2. – 3. mája 2017 sa konala oficiálna návšteva monackého kniežaťa Alberta II. na Slovensku.

Dvojdňovou oficiálnou návštevou 2. a 3. mája 2017 monacké knieža Albert II. nadviazal na dve predchádzajúce pracovné cesty na Slovensku v minulých rokoch a to v roku 2002 a 2006.

V spolupráci s odborom protokolu Ministerstva zahraničných vecí, Slovenského veľvyslanectva v Paríži a Kanceláriou prezidenta bol pre monackú delegáciu pripravení dvojdňový program.

Knieža sa stretol so slovenskou hlavou štátu Andrejom Kiskom. Spoločne otvorili prvé slovensko-monacké ekonomické fórum.

Delegácia navštívila tiež Devín, kde si pozrela pamätník Brána slobody a hrad. Následne prišla na rad slávnostná večera podávaná prezidentom Andrejom Kiskom v prezidentskom paláci.

Konzulát Monackého kniežatstva mal česť privítať Jeho Výsosť monacké knieža Alberta II. spolu s členmi oficiálnej monackej delegácie na pôde Konzulátu Monackého kniežatstva po prvýkrát. Následne bola pre monacké knieža, delegáciu a pozvaných hostí pripravená koktail recepcia v reštaurácii UFO.

Knieža mal možnosť navštíviť aj múzeum moderného umenia v Danubiane ako aj multifunkčný športový areál X-bionic v Šamoríne, kde si pozrel priestory, v ktorých Konzulát Monackého kniežatstva usporadúva športové detské projekty charitatívnej línie Children love sports.

 Viac foto z oficiálnej návštevy monackého kniežaťa nájdete v sekcii fotogaléria.